28-024-112X
28-024-112X
Part Number :
28-024-112X
Manufacturer :
Aries Electronics
Description :
DECI-CENTER JUMPERS 28POS
Datasheet :
28-024-112X.pdf
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Delivery Services :
28-024-112X
Comments
    28-024-112X Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    112
    ProductStatus:
    Active
    ConnectorType:
    DIP to Pitch Bar
    NumberofPositions:
    28
    NumberofRows:
    2
    Pitch-Connector:
    0.100 (2.54mm)
    Pitch-Cable:
    0.050 (1.27mm)
    Length:
    2.00' (609.60mm)