25QHM53C1.5-2.000
25QHM53C1.5-2.000
Part Number :
25QHM53C1.5-2.000
Manufacturer :
Mercury United Electronics, Inc.
Description :
XTAL OSC SSXO 2.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet :
25QHM53C1.5-2.000.pdf
Category :
Oscillators
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
250
Delivery Services :
25QHM53C1.5-2.000
Comments
    25QHM53C1.5-2.000 Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Series:
    QHM53
    ProductStatus:
    Active
    BaseResonator:
    Crystal
    Type:
    SSXO
    Frequency:
    2 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage-Supply:
    2.5V
    FrequencyStability:
    ±50ppm
    AbsolutePullRange(APR):
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    SpreadSpectrumBandwidth:
    ±1.50%, Center Spread
    Current-Supply(Max):
    15mA (Typ)
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)