2300LL-331-V-RC
2300LL-331-V-RC
Part Number :
2300LL-331-V-RC
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 330UH 4.6A 79 MOHM TH
Datasheet :
2300LL-331-V-RC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
2300LL-331-V-RC
Comments
    2300LL-331-V-RC Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    2300LL
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Toroidal
    Material-Core:
    Sendust
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±15%
    CurrentRating(Amps):
    4.6 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    79mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz