2225J2000221FFR
2225J2000221FFR
Part Number :
2225J2000221FFR
Description :
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 2225
Datasheet :
2225J2000221FFR.pdf
Delivery Services :
2225J2000221FFR
Comments
    2225J2000221FFR Specifications
    Package/Case:
    2225 (5763 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    220 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    High Reliability
    Size/Dimension:
    0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.098 (2.50mm)