2225J1K20182KCT
2225J1K20182KCT
Part Number :
2225J1K20182KCT
Description :
CAP CER 1800PF 1.2KV C0G 2225
Datasheet :
2225J1K20182KCT.pdf
Delivery Services :
2225J1K20182KCT
Comments
    2225J1K20182KCT Specifications
    Package/Case:
    2225 (5763 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    1800 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    1200V (1.2kV)
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.098 (2.50mm)