2225J1K00331MDR
2225J1K00331MDR
Part Number :
2225J1K00331MDR
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 330PF 1KV X7R 2225
Datasheet :
2225J1K00331MDR.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
2225J1K00331MDR
Comments
    2225J1K00331MDR Specifications
    Package/Case:
    2225 (5763 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    1000V (1kV)
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    High Reliability
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.098 (2.50mm)