1SMC54AT3G
1SMC54AT3G
Part Number :
1SMC54AT3G
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Datasheet :
1SMC54AT3G.pdf
Delivery Services :
1SMC54AT3G
Comments
    1SMC54AT3G Specifications
    Package/Case:
    DO-214AB, SMC
    Packaging:
    Bulk
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    54V
    Voltage-Breakdown(Min):
    60V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    87.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    17.2A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)