1SMC13AT3G
1SMC13AT3G
Part Number :
1SMC13AT3G
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC
Datasheet :
1SMC13AT3G.pdf
Delivery Services :
1SMC13AT3G
Comments
    1SMC13AT3G Specifications
    Package/Case:
    DO-214AB, SMC
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    13V
    Voltage-Breakdown(Min):
    14.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    21.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    69.7A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)