1SMB85AT3
1SMB85AT3
Part Number :
1SMB85AT3
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 85VWM 137VC SMB
Datasheet :
1SMB85AT3.pdf
Delivery Services :
1SMB85AT3
Comments
    1SMB85AT3 Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    85V
    Voltage-Breakdown(Min):
    94.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    137V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    4.4A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Capacitance@Frequency:
    220pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)