1SMB6.5AT3
1SMB6.5AT3
Part Number :
1SMB6.5AT3
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMB
Datasheet :
1SMB6.5AT3.pdf
Delivery Services :
1SMB6.5AT3
Comments
    1SMB6.5AT3 Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    6.5V
    Voltage-Breakdown(Min):
    7.22V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    11.2V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    53.6A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Capacitance@Frequency:
    2140pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)