1SMB58CAT3G
1SMB58CAT3G
Part Number :
1SMB58CAT3G
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
Datasheet :
1SMB58CAT3G.pdf
Delivery Services :
1SMB58CAT3G
Comments
    1SMB58CAT3G Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Bulk
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    58V
    Voltage-Breakdown(Min):
    64.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    93.6V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    6.4A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Capacitance@Frequency:
    155pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)