1SMB48AT3G
1SMB48AT3G
Part Number :
1SMB48AT3G
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB
Datasheet :
1SMB48AT3G.pdf
Delivery Services :
1SMB48AT3G
Comments
    1SMB48AT3G Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    48V
    Voltage-Breakdown(Min):
    53.3V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    77.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    7.7A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Capacitance@Frequency:
    365pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)