1SMB22CAT3G
1SMB22CAT3G
Part Number :
1SMB22CAT3G
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Datasheet :
1SMB22CAT3G.pdf
Delivery Services :
1SMB22CAT3G
Comments
    1SMB22CAT3G Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    22V
    Voltage-Breakdown(Min):
    24.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    35.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    16.9A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Capacitance@Frequency:
    390pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)