1SMB20AT3
1SMB20AT3
Part Number :
1SMB20AT3
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB
Datasheet :
1SMB20AT3.pdf
Delivery Services :
1SMB20AT3
Comments
    1SMB20AT3 Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    20V
    Voltage-Breakdown(Min):
    22.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    32.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    18.5A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Capacitance@Frequency:
    790pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)