1SMB17AT3G
1SMB17AT3G
Part Number :
1SMB17AT3G
Description :
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB
Datasheet :
1SMB17AT3G.pdf
Delivery Services :
1SMB17AT3G
Comments
    1SMB17AT3G Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    17V
    Voltage-Breakdown(Min):
    18.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    27.6V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    21.7A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Capacitance@Frequency:
    915pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)