1SMB150AT3G
1SMB150AT3G
Part Number :
1SMB150AT3G
Description :
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB
Datasheet :
1SMB150AT3G.pdf
Delivery Services :
1SMB150AT3G
Comments
    1SMB150AT3G Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    150V
    Voltage-Breakdown(Min):
    167V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    243V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    2.5A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Capacitance@Frequency:
    135pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)