1SMA70CAT3G
1SMA70CAT3G
Part Number :
1SMA70CAT3G
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 70VWM 113VC SMA
Datasheet :
1SMA70CAT3G.pdf
Delivery Services :
1SMA70CAT3G
Comments
    1SMA70CAT3G Specifications
    Package/Case:
    DO-214AC, SMA
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    70V
    Voltage-Breakdown(Min):
    77.8V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    113V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    3.5A
    Power-PeakPulse:
    400W
    Capacitance@Frequency:
    95pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)