1SMA36AT3G
1SMA36AT3G
Part Number :
1SMA36AT3G
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Datasheet :
1SMA36AT3G.pdf
Delivery Services :
1SMA36AT3G
Comments
    1SMA36AT3G Specifications
    Package/Case:
    DO-214AC, SMA
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    36V
    Voltage-Breakdown(Min):
    40V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    58.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    6.9A
    Power-PeakPulse:
    400W
    Capacitance@Frequency:
    345pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)