1SMA20CAT3G
1SMA20CAT3G
Part Number :
1SMA20CAT3G
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA
Datasheet :
1SMA20CAT3G.pdf
Delivery Services :
1SMA20CAT3G
Comments
    1SMA20CAT3G Specifications
    Package/Case:
    DO-214AC, SMA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    20V
    Voltage-Breakdown(Min):
    22.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    32.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    12.3A
    Power-PeakPulse:
    400W
    Capacitance@Frequency:
    305pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)