1SMA13CAT3G
1SMA13CAT3G
Part Number :
1SMA13CAT3G
Description :
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA
Datasheet :
1SMA13CAT3G.pdf
Delivery Services :
1SMA13CAT3G
Comments
    1SMA13CAT3G Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    13V
    Voltage-Breakdown(Min):
    14.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    21.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    18.6A
    Power-PeakPulse:
    400W
    Capacitance@Frequency:
    455pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)