1SMA12CAT3G
1SMA12CAT3G
Part Number :
1SMA12CAT3G
Description :
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA
Datasheet :
1SMA12CAT3G.pdf
Delivery Services :
1SMA12CAT3G
Comments
    1SMA12CAT3G Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    12V
    Voltage-Breakdown(Min):
    13.3V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    19.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    20.1A
    Power-PeakPulse:
    400W
    Capacitance@Frequency:
    490pF @ 1MHz
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)