18255C155MAT2A
18255C155MAT2A
Part Number :
18255C155MAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
18255C155MAT2A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
18255C155MAT2A
Comments
    18255C155MAT2A Specifications
    Package/Case:
    1825 (4564 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    1.5 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.181 L x 0.248 W (4.60mm x 6.30mm)