1812J2000224KXT
1812J2000224KXT
Part Number :
1812J2000224KXT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1812
Datasheet :
1812J2000224KXT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1812J2000224KXT
Comments
    1812J2000224KXT Specifications
    Package/Case:
    1812 (4532 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.098 (2.50mm)