18121C474KAT2A
18121C474KAT2A
Part Number :
18121C474KAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Datasheet :
18121C474KAT2A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
18121C474KAT2A
Comments
    18121C474KAT2A Specifications
    Package/Case:
    1812 (4532 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.060 (1.52mm)