1808Y5000223MXT
1808Y5000223MXT
Part Number :
1808Y5000223MXT
Description :
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1808
Datasheet :
1808Y5000223MXT.pdf
Delivery Services :
1808Y5000223MXT
Comments
    1808Y5000223MXT Specifications
    Series:
    FlexiCap™
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    500V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)