1808Y2K00560KCT
1808Y2K00560KCT
Part Number :
1808Y2K00560KCT
Description :
CAP CER 56PF 2KV C0G/NP0 1808
Datasheet :
1808Y2K00560KCT.pdf
Delivery Services :
1808Y2K00560KCT
Comments
    1808Y2K00560KCT Specifications
    Series:
    FlexiCap™
    Capacitance:
    56 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    2000V (2kV)
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)