1808PC224KAT2A
1808PC224KAT2A
Part Number :
1808PC224KAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
1808PC224KAT2A.pdf
Delivery Services :
1808PC224KAT2A
Comments
    1808PC224KAT2A Specifications
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    250V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm)