1808N271G302CT
1808N271G302CT
Part Number :
1808N271G302CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 270PF 3KV NPO 1808
Datasheet :
1808N271G302CT.pdf
Delivery Services :
1808N271G302CT
Comments
    1808N271G302CT Specifications
    Capacitance:
    270 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    3000V (3kV)
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.080 W (4.50mm x 2.03mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.087 (2.20mm)