1808J5000561KXT
1808J5000561KXT
Part Number :
1808J5000561KXT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 560PF 500V X7R 1808
Datasheet :
1808J5000561KXT.pdf
Delivery Services :
1808J5000561KXT
Comments
    1808J5000561KXT Specifications
    Capacitance:
    560 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    500V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)