1808J2000272JCT
1808J2000272JCT
Part Number :
1808J2000272JCT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 1808
Datasheet :
1808J2000272JCT.pdf
Delivery Services :
1808J2000272JCT
Comments
    1808J2000272JCT Specifications
    Capacitance:
    2700 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)