1808J2000223JXT
1808J2000223JXT
Part Number :
1808J2000223JXT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1808
Datasheet :
1808J2000223JXT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1808J2000223JXT
Comments
    1808J2000223JXT Specifications
    Package/Case:
    1808 (4520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)