1808GA221MAT2A
1808GA221MAT2A
Part Number :
1808GA221MAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
1808GA221MAT2A.pdf
Delivery Services :
1808GA221MAT2A
Comments
    1808GA221MAT2A Specifications
    Capacitance:
    220 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    2000V (2kV)
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size/Dimension:
    0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.087 (2.20mm)