1808GA221MAT1A
1808GA221MAT1A
Part Number :
1808GA221MAT1A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER SMD
Datasheet :
1808GA221MAT1A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1808GA221MAT1A
Comments
    1808GA221MAT1A Specifications
    Package/Case:
    1808 (4520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    220 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    2000V (2kV)
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.087 (2.20mm)