15KP200C
15KP200C
Part Number :
15KP200C
Description :
TVS DIODE 200VWM 338.1VC P600
Datasheet :
15KP200C.pdf
Delivery Services :
15KP200C
Comments
    15KP200C Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    200V
    Voltage-Breakdown(Min):
    209.79V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    338.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    Power-PeakPulse:
    15000W (15kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)