15KP180C
15KP180C
Part Number :
15KP180C
Description :
TVS DIODE 180VWM 305.55VC P600
Datasheet :
15KP180C.pdf
Delivery Services :
15KP180C
Comments
    15KP180C Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    180V
    Voltage-Breakdown(Min):
    189V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    305.55V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    Power-PeakPulse:
    15000W (15kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)