15KP170C
15KP170C
Part Number :
15KP170C
Description :
TVS DIODE 170VWM 288.75VC P600
Datasheet :
15KP170C.pdf
Delivery Services :
15KP170C
Comments
    15KP170C Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    170V
    Voltage-Breakdown(Min):
    178.61V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    288.75V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    Power-PeakPulse:
    15000W (15kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)