15KP160C
15KP160C
Part Number :
15KP160C
Description :
TVS DIODE 160VWM 271.95VC P600
Datasheet :
15KP160C.pdf
Delivery Services :
15KP160C
Comments
    15KP160C Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    160V
    Voltage-Breakdown(Min):
    168.21V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    271.95V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    Power-PeakPulse:
    15000W (15kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)