15KP150C
15KP150C
Part Number :
15KP150C
Description :
TVS DIODE 150VWM 255.15VC P600
Datasheet :
15KP150C.pdf
Delivery Services :
15KP150C
Comments
    15KP150C Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    150V
    Voltage-Breakdown(Min):
    157.82V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    255.15V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    Power-PeakPulse:
    15000W (15kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)