1210Y5000682KXT
1210Y5000682KXT
Part Number :
1210Y5000682KXT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 6800PF 500V X7R 1210
Datasheet :
1210Y5000682KXT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1210Y5000682KXT
Comments
    1210Y5000682KXT Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    FlexiCap™
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    500V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)