1210J2000470GCT
1210J2000470GCT
Part Number :
1210J2000470GCT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 1210
Datasheet :
1210J2000470GCT.pdf
Delivery Services :
1210J2000470GCT
Comments
    1210J2000470GCT Specifications
    Capacitance:
    47 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)