1210J2000333JXT
1210J2000333JXT
Part Number :
1210J2000333JXT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1210
Datasheet :
1210J2000333JXT.pdf
Delivery Services :
1210J2000333JXT
Comments
    1210J2000333JXT Specifications
    Capacitance:
    0.033 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)