1210J2000222GCT
1210J2000222GCT
Part Number :
1210J2000222GCT
Manufacturer :
Knowles Syfer
Description :
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1210
Datasheet :
1210J2000222GCT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1210J2000222GCT
Comments
    1210J2000222GCT Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.079 (2.00mm)