1210HS-333EKFS
1210HS-333EKFS
Part Number :
1210HS-333EKFS
Manufacturer :
Delta Electronics/Components
Description :
FIXED IND 33UH 115MA 3.5 OHM SMD
Datasheet :
1210HS-333EKFS.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
1210HS-333EKFS
Comments
    1210HS-333EKFS Specifications
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    1210HS
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    115 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    3.5Ohm
    Q@Freq:
    25 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    17MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz