1210CC473MAT1A
1210CC473MAT1A
Part Number :
1210CC473MAT1A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Datasheet :
1210CC473MAT1A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
1210CC473MAT1A
Comments
    1210CC473MAT1A Specifications
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.047 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    630V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.130 L x 0.098 W (3.30mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.071 (1.80mm)