1206Y2000562MET
1206Y2000562MET
Part Number :
1206Y2000562MET
Description :
CAP CER 5600PF 200V X7R 1206
Datasheet :
1206Y2000562MET.pdf
Delivery Services :
1206Y2000562MET
Comments
    1206Y2000562MET Specifications
    Capacitance:
    5600 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.063 (1.60mm)