1206Y1000331KAT
1206Y1000331KAT
Part Number :
1206Y1000331KAT
Description :
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 1206
Datasheet :
1206Y1000331KAT.pdf
Delivery Services :
1206Y1000331KAT
Comments
    1206Y1000331KAT Specifications
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0 (1B)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.063 (1.60mm)