1206Y0501P80CAT
1206Y0501P80CAT
Part Number :
1206Y0501P80CAT
Description :
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 1206
Datasheet :
1206Y0501P80CAT.pdf
Delivery Services :
1206Y0501P80CAT
Comments
    1206Y0501P80CAT Specifications
    Capacitance:
    1.8 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.063 (1.60mm)