1206N680F101CT
1206N680F101CT
Part Number :
1206N680F101CT
Description :
MLCC 68PF 100V NPO 1206
Datasheet :
1206N680F101CT.pdf
Delivery Services :
1206N680F101CT
Comments
    1206N680F101CT Specifications
    Capacitance:
    68 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    100V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)