1206N2R2D250CT
1206N2R2D250CT
Part Number :
1206N2R2D250CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 2.2PF 25V NPO 1206
Datasheet :
1206N2R2D250CT.pdf
Delivery Services :
1206N2R2D250CT
Comments
    1206N2R2D250CT Specifications
    Capacitance:
    2.2 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)