1206N182G500CT
1206N182G500CT
Part Number :
1206N182G500CT
Description :
MLCC 1800PF 50V NPO 1206
Datasheet :
1206N182G500CT.pdf
Delivery Services :
1206N182G500CT
Comments
    1206N182G500CT Specifications
    Capacitance:
    1800 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)